full screen background image

Victorie la final de an

Distribuie

CSM Politehnica a câștigat cu scorul de 3-1 partida disputată aseară, împotriva formației Juventus București.

Platini a deschis scorul pentru ieșeni, dar oaspeții au reușit să egaleze după câteva minute. Andrei Sin a stabilit scorul pauzei după ce a marcat din interiorul careului. Ultimul gol al echipei antrenate de Flavius Stoican a fost marcat de Cisse.

Am câştigat meritat meciul. Mă bucur că jucătorii au tratat serios partida cu un adversar care a avut multe probleme de lot. Continuăm să credem în play-off. La final de an sunt mulţumit că am luat puncte multe cu echipe din play-off şi sunt supărat că am pierdut puncte cu echipe din play-out”, a declarat Flavius Stoican la finalul partidei.

Iașul încheie anul la 4 puncte de prima echipă care ocupă loc de playoff, cu 4 runde înainte de finalul sezonului regulat.