full screen background image

Victorie obținută după pauză, în primul amical al iernii

Distribuie

CSM Politehnica Iași a câștigat ieri prima partidă amicală disputată în Antalya. Elevii antrenați de Flavius Stoican s-au impus cu scorul de 2-1, după ce adversarii au deschis scorul în prima repriză. Golurile alb-albaștrilor au fost marcate de către Frăsinescu, în urma unui corner și Andrei Cristea, pe contraatac. În minutul 58, Pedro a ratat o lovitură de la 11 metri. Următorul meci amical al ieşenilor va avea loc joi, adversară fiind gruparea rusă FC Rostov.

Flavius Stoican a trimis în teren următorul 11: Denis Rusu – Andrei Sin, Cosmin Frăsinescu, Vitalijs Jagodinskis, Narcis Bădic, Ionuţ Cioinac, Pedro Mendes, Bogdan Gavrilă, Alex Taciuc, Alexandru Zaharia, Vasilică Vlădeanu.

La pauză au ieşit Rusu, Sin, Bădic, Taciuc şi Vlădeanu, au intrat Koşelev, Bosoi, Panțîru, Chelaru şi Kizito.

În minutul 60, în locul jucătorilor Pedro, Danale şi Ştefănescu au intrat Jo, Cristea și Platini, iar Jogodinskis a fost înlocuit cu Mihăescu, în minutul 73. Qaka, cu o uşoară tendinită, și portarul Kelava, menajat, nu au fost utilizaţi.