full screen background image

Egal în deplasare la Mediaș

Distribuie

Politehnica Iași a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată aseară la Mediaș, în play-out-ul Ligii 1. Singurul gol al ieșenilor a fost reușit de Sanoh, care a trimis mingea în poarta goală, de la 6 metri, în minutul 53, imediat după ce ardelenii au rămas în 10 oameni. La doar 7 minute de la deschiderea scorului, Gaz Metan a reușit egalarea, prin Larie, după o lovitură liberă.

Flavius Stoican a ajuns la Mediaş în ziua meciului. El nu a făcut deplasarea cu echipa luni, preferând să rămână acasă, pentru a discuta cu primarul Iaşului, Mihai Chirica. Acesta l-a confirmat în funcţie şi a dat de înţeles că tehnicianul va rămâne şi din vară în Copou.

Etapa viitoare, ieșenii primesc vizita formației din Sibiu, într-o partidă programată sâmbătă, de la ora 15.30, în Copou.